Prevencija ovisničkih ponašanja mladih

Međimurska Županija

Tim za zdravlje Međimurske županije

Prošireni tim za prioritet prekomjerno pijenje alkohola i pušenje u mladih

Općina Sveti Martin na Muri

cigaretePoštovani, zadovoljstvo nam je pozvati Vas na stručni skup pod nazivom „Pokrenimo zajednicu u prevenciji ovisničkih ponašanja mladih" , koji će se održati 20.02.2009. u 18 sati u holu osnovne škole Sveti Martin na Muri.

Pojava ovisnosti mladih o cigaretama, alkoholu i drugim psihoaktivnim sredstvima javlja se kao izraženiji javnozdravstveni i sociološki problem kako u cijeloj Hrvatskoj, tako i u našoj županiji jer zadire u zdravlje dijela populacije u najosijetljivijoj fazi razvoja. Iz rezultata istraživanja o navikama, stavovima i korištenju sredstava ovisnosti u mladih naše županije vidljivo je da uspješno rješavanje ovog problema nije moguče bez angažmana svih subjekata društvene zajednice koji se bave mladima. Sportske i druge udruge koje okupljaju djecu i mlade imaju veoma važnu ulogu u pravilnom fizičkom, ali i psihičkom i socijalnom razvoju djeteta i mladog čovjeka i neizostavno vrše veliki utjecaj na stvaranje navika i stavova mladih. Namjera je ovog stručnog skupa upoznati sve one koji se bave mladima s trendovima rizičnih ponašanja među mladima te ih povezati sa stručnjacima različitih profila koji se bave rješavanjem ovih problema. Stvaranjem mreže stručnjaka i udruga koje okupljaju mlade, te njihovih roditelja, ostavljamo manje prostora za djelovanje onih koji potiču razna rizična ponašanja mladih.

Program stručnog skupa:

1.       „Stavovi, navike i pijenje alkohola među mladima Međimurske  županije

2.       „ALKOHOL NIJE COOL"

3.       „Mladi i alkohol"

4.       Diskusija

Želja nam je razmjenom iskustava i informacija smanjiti izloženost mladih rizičnim ponašanjima i ujedno im ponuditi sadržaje koji promiču zdravlje pri čemu nam je Vaša suradnja dragocjena.

Osnovni cilj nam je zaustavljanje negativnih trndova sve prisutnijeg pijenja alkohola među mladima, a time i svih problema koje takvo ponašanje sobom nosi, te je ovaj stručni skup nastavak aktivnosti koje na tom području provodi i potiče Međimurska županija u sklopu projekta „Zdrava županija"

Nadamo se Vašem dolasku i aktivnom sudjelovanju i srdačno Vas pozdravljamo.

Komentari 

 
0 #1 Art 2019-08-28 08:03
I have noticed you don't monetize tk-sveti-martin.hr, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month with
new monetization method. This is the best adsense alternative for any type of website (they approve all sites), for more
info simply search in gooogle: murgrabia's tools

my web page; BestVickie: https://FollowMaurice.blogspot.se
Citat
 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osvježi

Rezervacije tenis terena

Datum i vrijeme Događaj Teren
13.7. 18:00 Hrženjak - Hoblaj 1
13.7. 19:00 Igor K. - Nikola O. 2
14.7. 18:00 RihtarecL NovakJ ML 1
14.7. 18:00 Turk D.- Galović A. M/l 2
17.7. 18:00 RihtarecL Končić K ML 1
Unos nove rezervacije
Arhiva

Sponzori kluba

Logo Općina Sveti Martin na Muri

Logo Izletište Goričanec

Logo Sobočan Interijeri

Logo DOM ing

Logo Vinko

Logo Burza ideja d.o.o.

Rang lista 2019.

 1. Patrik Lebar
 2. Dario Mikulić
 3. Luka Rihtarec
 4. Rajko Jakopić
 5. Marko Bogdan
 6. Saša Trkulja
 7. Kruno Makovec
 8. Dalibor Turk
 9. Mario Rajf
 10. Dejan Sobočan
 11. Goran Perčić
 12. Marko Flac
 13. Ivan Sobočan
 14. Daniel Županec
 15. Nikola Sobočan
 16. Danijel Sobočan
 17. Mario Hoblaj
 18. Nikola Oletić
 19. Tomislav Gradiček
 20. Eduard Pahor